Stolar sengustavianska stockholmsarbeten

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 3 st., sengustavianska stockholmsarbeten, varav två med Stockholms stolmakarämbetes sigil, träskuren dekor, konturerat rygglän med genombruten ryggbricka, kannellerade ben, H-kryss, sitthöjd ca 43 cm

Slitage, skador, senare bemålning, förstärkningar

565302

2018-09-09