Emile Puiforcat likörset förgyllt silver

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EMILE PUIFORCAT, likörset, 9 delar, förgyllt silver, bestående av karaff, 8 glas, slipat glas med silverfattning, förgylld dekor, stämplade Emile Puiforcat, Paris efter 1857, kannans höjd 29 cm

Förgyllning med slitage

565321

2018-08-25