Bordslampa 1800-talets slut
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1800-talets slut, bronserad metall, dekor av bevingade putti, akantusblad och medaljonger, skärm av textil, höjd ca 56 cm
Troligen omarbetad från fotogenlampa, smärre slitage, ristat personnummer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion
565393
2018-08-27