Golvur rokoko
Closed
2018-09-09
565421
| Sold for | 15 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
GOLVUR, 1700-tal, rokoko, svartbemålat med bronserad skuren dekor, lod, pendel och nyckel finns, höjd ca 230 cm
Senare bemålning, slitage, spickor