Spelbord sengustavianskt
2018-08-26
565438
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SPELBORD, 1800-tal, sengustavianskt, fanér i mahogny, uppfällbar skiva, kälade ben, invändigt med spelplan för backgammon, höjd ca 77, 87x43(uppfälld ca 86) cm
Äldre lagningar, slitage, repor, grind fungerar ej/ben saknas