Chokladkopp av Wilhelm Heinemann

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

WILHELM HEINEMANN (1805-1860), chokladkopp med fat, signerad Efter Naturen af Wilh. Heinemann i Stockholm, polykromt bemålat och förgyllt porslin, motiv med utsikt från Fersenska terrassen mot Stockholms slott, höjd 10, fatets diameter 15,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Kuntoraportti

Smärre slitage, två obetydliga tillverkningsdefekter

565477

Päivämäärä:

2018-10-23