Chokladkopp av Wilhelm Heinemann
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
WILHELM HEINEMANN (1805-1860), chokladkopp med fat, signerad Efter Naturen af Wilh. Heinemann i Stockholm, polykromt bemålat och förgyllt porslin, motiv med utsikt från Fersenska terrassen mot Stockholms slott, höjd 10, fatets diameter 15,5 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Kuntoraportti
Smärre slitage, två obetydliga tillverkningsdefekter
565477
Päivämäärä:
2018-10-23