Ekroth Stockholmspalats 1917

Ekroth Stockholmspalats 1917
Ekroth Stockholmspalats 1917
Ekroth Stockholmspalats 1917
Ekroth Stockholmspalats 1917
Ekroth Stockholmspalats 1917
Ekroth Stockholmspalats 1917

Klubbat för:

3 400 SEK

2 000 SEK

EKROTH, E. Stockholmspalats. Stockholm 1917.

4:o. Graverat titelblad till etsningarna, 50 signerade etsningar (alla).
Brunt skinnband, pärmar med gulddekor, nött band, sprickor i fals, småskador på rygg.
Saknar kassett. . Upplaga tryckt i 50 (av 65) nr. ex., detta nummer 9.

Se text

565512

2018-08-26