Märta Måås Fjetterström matta

Märta Måås Fjetterström matta
Märta Måås Fjetterström matta
Märta Måås Fjetterström matta
Märta Måås Fjetterström matta
Märta Måås Fjetterström matta
Märta Måås Fjetterström matta

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Röda Åttan", röllakansmatta, formgiven 1928, inköpt på 1950-talet, geometriskt mönster i röd färgskala, signerad AB MMF
221x207 cm exklusive fransar

Slitage, smärre skada

565528

2018-09-09