Anatole Fournier vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
12 000 SEK
10 000 SEK
ANATOLE FOURNIER (Frankrike 1864-1926), vas, Sèvres 1919, art noveau, stengods, dekor av spindelnät och vallmo i brunt och grönt mot brungrön fond, signerad Fournier 1919 1 Ex. och stämplad 1919 SEVRES MANUFACTURE DEL ETAT, höjd ca 12,5 cm
565560
2018-10-28