Urkedja med sigillstamp
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
URKEDJA, 14 k guld, stavlänkar, ej stämplade, med svart emalj dekor, samt berlocksigill, förgyllt silver samt onyx med skuren dekor av romersk soldat i profil, ej stämplad, lås,18 k guld, ej stämplad, längd ca 33.5 cm, totalvikt ca 37.1 g
Några av kabellänkarna är något snedda, en lås saknas klämman, ställvis förlust av emalj dekor, mindre repor, slitage
565592
2018-09-02