Urkedja med sigillstamp

Urkedja med sigillstamp
Urkedja med sigillstamp
Urkedja med sigillstamp
Urkedja med sigillstamp
Urkedja med sigillstamp
Urkedja med sigillstamp

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 500 SEK

URKEDJA, 14 k guld, stavlänkar, ej stämplade, med svart emalj dekor, samt berlocksigill, förgyllt silver samt onyx med skuren dekor av romersk soldat i profil, ej stämplad, lås,18 k guld, ej stämplad, längd ca 33.5 cm, totalvikt ca 37.1 g

Några av kabellänkarna är något snedda, en lås saknas klämman, ställvis förlust av emalj dekor, mindre repor, slitage

565592

2018-09-02