Christopher Gibson skulptur
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHRISTOPHER GIBSON (född 1952): Abstrakt skulptur i metall, sockel i sten, signerad och dtaerad C. Gibson -86, 1/1, totalhöjd ca 53 cm
INFORMATION: Christopher Gibson är offentlig representerad i Stockholms stad med skulpturen Förvandlingen från 1984 på Vanadisplan
Skador: Fläckar, sockel med tillverkningsdefekter.
565604
2018-08-28