Spegel gustaviansk
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-tal, gustaviansk, Georg Lindberg (spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signerad, dekor av lagerblad samt pärlstav, krön med medaljong och rosett, höjd ca 74 cm
Lagningar, senare förgyllning
565607
2018-08-28