Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-tal, gustaviansk, Georg Lindberg (spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signerad, dekor av lagerblad samt pärlstav, krön med medaljong och rosett, höjd ca 74 cm

Lagningar, senare förgyllning

565607

2018-08-28