Matservis "Ostindia"

Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, 61 dlr, porslin, Rörstand, "Ostindia", bestående av 12 mattallrikar (diam 24 cm), 4 stora tallrikar (diam 26 cm), 12 assietter (diam 21 cm), 1 stor djup tallrikar (diam 24 cm), 8 djupa tallrikar ( diam 21 cm), 4 uppläggningsfat (längd 23-36 cm), 2 djupa uppläggningsfat (längd 23-25 cm), 1 kanna (höjd 16 cm), 1 såsskål (längd 17 cm), 1 skål (diam 24 cm), 1 soppterrin (längd 30 cm), 12 kaffekoppar med fat, 1 sockerskål och 1 gräddkanna

Smärre slitage, en kaffekopps underfat med smärre nagg

565618

2018-08-30