3 vaser av Vicke Lindstrand och Mona Morales

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VICKE LINDSTRAND (1904-1983) & MONA MORALES (1908-1999), 3 vaser, glas, Kosta 1960-tal, underfång i blått, olika former, signerade Kosta 41826 V LINDSTRAND och Kosta SH 200/43 samt Kosta SH 182 och stämpelmärkning SS, höjd 9,5-20 cm

Stor vas av Morales med invändig beläggning, smärre repor

565630

2018-08-28