Spegel från 1800-talets slut
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut, förgylld, dekor av bårder och rocailler i bl a pastellage, baktill påskrift J B Engström Stockholm, höjd ca 177 cm, längd ca 65 cm
Senare förgyllning, glas och bakstycke, smärre förgyllningsbortfall
565650
2018-08-28