Skänkskåp allmoge
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNKSKÅP, furu, 1800-talets första hälft, bemålat i petrolgrönt, spegeldörrar med bakomliggande hyllinredning, höjd ca 202, 109x53 cm, nycklar (2) medföljer
Senare bemålning, kompletterat, ett lås kärvar, slitage
565688
2018-08-28