Skrivbord hurts
Klubbat för:
750 SEK
2 000 SEK
SKRIVBORD, HURTS, 1940-tal, mahognyfanér, sarg med lådor, sarg samt lådfronter med räfflad dekor, respektive klaff längd ca 44, höjd ca 75, 127x74 cm, hurts med beslag i mässing, skrivskiva, en låda arkivinredning med hängmappar, höjd ca 64, 36x69 cm
Slitage, repor, skiva delvis solblekt, hurts med kraftigare repor samt fanérbortfall
565713
2018-08-28