Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets andra kvartal, rokokostil, burformad, behängd med olikslipade prismor, delvis rökfärgade, vissa lövformade, för 6 ljus, invändigt elektrifierad i två nivåer, höjd ca 90, diameter 60 cm

Enstaka prismor kan saknas, vissa med nagg

565758

2018-08-28