Tillbaka till katalog

Stridbergslampa

Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa
Stridbergslampa

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

BORDSARMATUR, 1910-/20-tal, s.k. Strindbergslampa, stomme i patinerad mässing, kupa i orange glasmassa, höjd ca 38 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

565811

Datum:

2018-08-28