Stolar 4 st

Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st
Stolar 4 st

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

STOLAR, 4 st., fanérade i mahogny, engelsk stil, ball-and-clawfötter, genombrutna ryggbrickor, 1920-tal, grön plyschklädsel, höjd 44, sittdjup 40 cm

Enligt uppgift specialritade av John Engdahl på 1920-talet, elevarbete på Stockholm Yrkesskola.

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

565822

2018-08-28