Stolar 4 st
Klubbat för:
750 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
STOLAR, 4 st., fanérade i mahogny, engelsk stil, ball-and-clawfötter, genombrutna ryggbrickor, 1920-tal, grön plyschklädsel, höjd 44, sittdjup 40 cm
Enligt uppgift specialritade av John Engdahl på 1920-talet, elevarbete på Stockholm Yrkesskola.
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
565822
2018-08-28