Märta Måås-Fjetterström Ryamatta

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström), komponerad mellan 1913 och 1919, tillverkad efter 1941, ca 230x146 cm

Slitage, fransar med slitage/skador

565874

2018-08-28