Flintlåspistol 1800-tal

Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal
Flintlåspistol 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, 1800-tal, möjligen fransk, kaliber 14,5 mm, otydlig signatur och mästarstämpel på den oktagonala delen av pipan, trögt lås, längd ca 42 cm

Korrosion, skador på stock, utbytta delar

565891

2018-08-29