Flintlåspistol 1800-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, 1800-tal, möjligen fransk, kaliber 14,5 mm, otydlig signatur och mästarstämpel på den oktagonala delen av pipan, trögt lås, längd ca 42 cm
Korrosion, skador på stock, utbytta delar
565891
2018-08-29