Oidentifierad konstnär snidad träfigur

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, träfigur i form av dragspelare, snidad och bemålad, 1900-talets första hälft, monogramsignerad H.C, höjd ca 24,5 cm

Kuntoraportti

Slitage, smuts, bortnött färg, något sned,

565932

Päivämäärä:

2018-08-28