Cigarettetui 1900-talets början

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

CIGARETTETUI, invändigt förgyllt silver och silver med lila guilloché emalj dekor samt vit- och svart emalj dekor på kanten, Louis Kuppenheim (verksam ca 1900-40), Pforzheim, Tyskland med svenska importstämplar, med graverad inskription, höjd ca 8.5x7.5 cm, totalvikt ca 132 g, originaletui medföljer

Bruksslitage, mindre repor

565957

2018-08-30