Bestick silver S:t Erik C. G. Hallberg

Klubbat för:

8 000 SEK

8 000 SEK

BESTICK, 87 dlr., silver, modell S:t Erik, C.G. Hallberg, Stockholm 1940-tal, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 13 matskedar, 12 bordsskedar, 11 smörgåsgafflar, 10 smörgåsknivar, 11 teskedar, 6 moccaskedar, längd ca 11-24 cm, vikt exkl. knivar ca 2670 g

Bruksslitage

565976

2018-08-29