Gripsholmsfåtölj

Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj
Gripsholmsfåtölj

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOL, s.k. gripsholmsfåtölj, 1900-talets andra hälft, bemålad stomme med träskuren dekor, klädsel i rutig textil, sitthöjd ca 48 cm

Bruksslitage, kantband saknas

566076

2018-08-29