Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, empire, 1820-/30-tal, Stockholmsarbete, förgylld och bronserad, dekor i pastellage av bl a blomsterkorg, belagd med slagmetall, med otydlig hallstämpel på baksidan, höjd ca 118, 54 cm

Senare bronserad, sannolikt senare glas med anlöpning, senare bakstycke, mindre dekorbortfall, torrsprickor, slitage

566087

2018-09-12