Sockerskål samt fat Bernt Erlandsson
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERNT ERLANDSSON, sockerskål samt fat, silver, Kristianstad, 1906-7, empirestil, invädingt förgylld, dekor av fleuroner, delvis godronnerad, höjd ca 18 cm, totalvikt ca 633 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning och mindre repor
566124
2018-09-12