Sockerskål samt fat Bernt Erlandsson

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERNT ERLANDSSON, sockerskål samt fat, silver, Kristianstad, 1906-7, empirestil, invädingt förgylld, dekor av fleuroner, delvis godronnerad, höjd ca 18 cm, totalvikt ca 633 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning och mindre repor

566124

2018-09-12