Servis Ostindia Rörstrand

Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand
Servis Ostindia Rörstrand

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 62 dlr, bestående av: 14 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 9 förrättstallrikar, 10 assietter, 5 serveringsfat(ca 18-41 cm), såsnipa, mjölkkanna, 5 äggkoppar, 2 knivställ, 3 små skålar, sockerskål med lock, 2 såsskålar, marmelad/sylt/senapskål med lock(samt reservlock medföljer), karott, terrin med lock(ca 30 cm)

Slitage, en assiett med mindre nagg, karott saknar lock, enstaka ej noterat nagg kan förekomma

566128

2018-08-29