Servis Ostindia Rörstrand
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", servis, 62 dlr, bestående av: 14 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 9 förrättstallrikar, 10 assietter, 5 serveringsfat(ca 18-41 cm), såsnipa, mjölkkanna, 5 äggkoppar, 2 knivställ, 3 små skålar, sockerskål med lock, 2 såsskålar, marmelad/sylt/senapskål med lock(samt reservlock medföljer), karott, terrin med lock(ca 30 cm)
Slitage, en assiett med mindre nagg, karott saknar lock, enstaka ej noterat nagg kan förekomma
566128
2018-08-29