Hängskåp 1850-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGSKÅP, hörnmodell, bemålad furu, dörrspeglar med blommåleri, låda samt lönnfack, märkt 1859, höjd ca 78, 80 x 48 cm
Bruksslitage, något maskanstunget, senare klarlackerat, delvis renoverat och kompletterat, lås saknas
566184
2018-08-29