Hängskåp 1850-tal

Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal
Hängskåp 1850-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HÄNGSKÅP, hörnmodell, bemålad furu, dörrspeglar med blommåleri, låda samt lönnfack, märkt 1859, höjd ca 78, 80 x 48 cm

Bruksslitage, något maskanstunget, senare klarlackerat, delvis renoverat och kompletterat, lås saknas

566184

2018-08-29