Bord allmoge 1800-talets första hälft

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, 1800-talets första hälft, allmoge, med låda i sargen, höjd ca 74,5, skivans mått ca 47x83 cm

Senare skiva, slitage, smuts, färgbortfall, spår från trämask på både skivan, sargen och benen

566315

2018-08-30