Golvur Karl Johan björk

Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk
Golvur Karl Johan björk

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, fanerat i björk, 1800-talets första hälft, Karl Johan, äldre urverk daterat 1765, troligen Polhem, höjd ca 221 cm

PROVENIENS: Ätten von Post

Spricka, slitage

566352

2018-09-15