Tillbaka till katalog

Fickur i 14 k guld

Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld
Fickur i 14 k guld

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

Beskrivning

DAMFICKUR, 14 k guld, 1900-talets början, vitemaljerad urtavla, innerboett i metall, cylindergång, klockkedja i gulmetall, diameter 33,5 mm, vikt exkl. kedja ca 29 g, etui

Konditionsrapport

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage

Auktionsnummer:

566370

Datum:

2018-08-30