Alexander Lervik - Konduktören

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Konduktören", takarmaturer, 2 st, Tingest, ursprungligen formgiven 2015, stomme i formpressad och pulverlackerad aluminium, varav 1 vit och 1 svart, höjd ca 56-58 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018

Smärre slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna

566406

2018-08-31