Alexander Lervik - Konduktören
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Konduktören", takarmaturer, 2 st, Tingest, ursprungligen formgiven 2015, stomme i formpressad och pulverlackerad aluminium, varav 1 vit och 1 svart, höjd ca 56-58 cm
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018
Smärre slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna
566406
2018-08-31