Alexander Lervik - Stol

Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol
Alexander Lervik - Stol

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Chair 44", stol, Daredutch, formgiven 2005, skiktlimmat trä, höjd ca 87, sitthöjd ca 44 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från det holländska möbelföretaget Daredutch

Smärre slitage, tre djupa repor i sits och rygg, mindre avslag på ryggen

566484

2018-08-31