Alexander Lervik - Stol
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Chair 44", stol, Daredutch, formgiven 2005, skiktlimmat trä, höjd ca 87, sitthöjd ca 44 cm
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från det holländska möbelföretaget Daredutch
Smärre slitage, tre djupa repor i sits och rygg, mindre avslag på ryggen
566484
2018-08-31