Alexander Lervik - Pallar
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Dimma", 2 dlr, pallar, Tingest, formgivna 2016, lackerat och perforerat stål, bordets höjd ca 72, diameter ca 89,5, stolens sitthöjd 46 cm
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.
Smärre slitage
566490
2018-08-31