Alexander Lervik - Pallar

Alexander Lervik - Pallar
Alexander Lervik - Pallar
Alexander Lervik - Pallar
Alexander Lervik - Pallar
Alexander Lervik - Pallar
Alexander Lervik - Pallar

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Dimma", 2 dlr, pallar, Tingest, formgivna 2016, lackerat och perforerat stål, bordets höjd ca 72, diameter ca 89,5, stolens sitthöjd 46 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.

Smärre slitage

566490

2018-08-31