Kuriosa 6 dlr 1800-talets slut

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KURIOSA, 6 dlr, 1800-talets slut, bestående av: ask fanérad i ädelträ med intarsiainlägg av lack samt mässing, lornjetter 3 st varav 1 med sköldpadd, 1 miniatyr i akvarell föreställande Place Vendome, solfjäder i ben för anteckningar

Miniatyr, solfjäder samt lornjett med sköldpadd med mindre skador

566506

2018-08-31