Skrivskåp 1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets mitt, rokokostil, 2-delat, s.k. drickabemålat, invändigt med inredning av lådor, övre del med skedhylla, insida av dörrlucka med originalbemålade initialer samt datering 1855, höjd ca 208, 54x120 cm, senare nycklar medföljer
Delvis renoverat/ kompletterat, senare bemålat, en dörrlucka med torrspricka
566579
2018-08-30