Skrivskåp 1800-tal

Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal
Skrivskåp 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

SKRIVSKÅP, 1800-talets mitt, rokokostil, 2-delat, s.k. drickabemålat, invändigt med inredning av lådor, övre del med skedhylla, insida av dörrlucka med originalbemålade initialer samt datering 1855, höjd ca 208, 54x120 cm, senare nycklar medföljer

Zustandsbeschreibung

Delvis renoverat/ kompletterat, senare bemålat, en dörrlucka med torrspricka

566579

2018-08-30