Alexander Lervik - Skulptur

Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur
Alexander Lervik - Skulptur

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALEXANDER LERVIK (född 1972), "Ormbunke", skulptur, Tingest, formgiven 2016 i samarbete med Peter Sellberg, stål, längd ca 28 cm

Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018, inlån från designföretaget Tingest.

Smärre slitage, smuts

566615

2018-08-31