Svenskt offentligt tryck 1600-talet, 36 vol.

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVENSKT OFFENTLIGT TRYCK 1600-TALET (36). Parti omfattande 36 förordningar, resolutioner, placat m. m. 1666-1694. Samtliga tagna ur band. Fläckar och mindre skador. Ej kollationerade.

Ur svenska antikvariatsbokhandlarens Björn Löwendahl (1941-2013) bibliotek.

566720

2018-09-02