Bing & Gröndahl figuriner

Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner
Bing & Gröndahl figuriner

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BING & GRÖNDAHL, figuriner, 5 st, 1900-talets slut, porslin, Danmark, i form av läsande barn, nr 1567, kyssande barn, nr 2162, en flicka med en bukett, nr 2298, en flicka med en kattunge, nr 1779, en bror som hjälper sin syster sätta på sig jackan, nr 2312, höjd ca 10-19 cm

Smärre slitage

566787

2018-08-31