Kunglig Dansk kaffekanna och urna
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNGLIG DANSK, 2 st, 1900-talets mitt, ´´Blå blomst´´, porslin, Danmark, bestående av en kaffekanna med lock, nr 8034, samt en urna med lock, daterad 1975-1979, nr 1791,
Kaffekannan med mindre nagg till pipen samt till undertill av locket, bruksslitage
566791
2018-08-31