Alexander Lervik & Eva Dahlgren - Matta
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALEXANDER LERVIK (född 1972) & EVA DAHLGREN (född 1960), "The Violin", matta, för Ogeborg Design Collection, silke, cirkelmönster med färger som skiftar mellan mörkblått, svart och grått, diameter ca 200 cm
Proveniens: Utställningen "I huvudet på Alexander Lervik", Kulturhuset Stockholm, 6 April-5 Augusti 2018
Smärre slitage, smuts
566805
2018-08-31