Soffbord Tulip design Eero Saarinen

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

EERO SAARINEN, soffbord, "Tulip", Knoll International, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, etikettmärkt NK inredning, höjd 52, diameter ca 91,5 cm

Bruksslitage, repor, marmorskiva med spricka

566843

2018-08-31