Skåp bemålat trä
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, 1900-talets mitt, tvådelat, bemålat trä, överdelen med 2 lådor och 1 dörrpar med räfflad dekor samt bakomliggande hyllplan, underdelen med 3 dörrar med bakomliggande hyllplan, svängda ben, höjd ca 189, 134x43 cm
Slitage, ställvis förlust av färg, fläckar, märken, repor, senare målning
566951
2018-09-01