Thonet stolar
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THONET, (8) stolar, formböjd betsad bok, perforerad sits i laminerat trä, alla stämplade "Thonet Austria", några etikettmärkta "Från Joseph Lejas lager af Thonets Möbler i Wien" samt "Thonet Wien", tidigt 1900-tal, höjd ca 47 cm
Slitage, senare bemålning
566965
2018-08-31