Thonet stolar

Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

THONET, (8) stolar, formböjd betsad bok, perforerad sits i laminerat trä, alla stämplade "Thonet Austria", några etikettmärkta "Från Joseph Lejas lager af Thonets Möbler i Wien" samt "Thonet Wien", tidigt 1900-tal, höjd ca 47 cm

Slitage, senare bemålning

566965

2018-08-31