Tillbaka till katalog

Herrfickur i 14 k guld

Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld
Herrfickur i 14 k guld

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

Beskrivning

SYSTEME GLASHÜTTE, fickur, 14 guld, 1900-talets början, vitemaljerad urtavla, innerboett i 14 k, ankargång, boettnr. 28308, diameter 50 mm, vikt ca 87,8 g, etui

Konditionsrapport

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage

Auktionsnummer:

567022

Datum:

2018-09-08